XXX Niedziela Zwykła – 23 X 2022

  1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.
  2. Przeżywamy miesiąc różańcowy październik – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowe W naszym sanktuarium odmawiamy go w niedziele o godz. 16.30 a w dni powszednie o godz. 17.30.
  3. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony wszystkim zmarłym. Na furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W ich intencji przez cały miesiąc będą ofiarowane Msze święte oraz modlitwa różańcow
  4. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w dniach od 5 do 12 listopada. Szacowany koszt to 430 zł oraz 250 Euro. Szczegółowe informacje są zamieszczone w gablocie.
  5. Do naszego Zakonu Karmelitańskiego przyjmujemy kandydatów na braci zakonnych i na kapłanów. Jeśli zatem ktoś odczuwa w sercu głos powołania do życia zakonnego, w naszym klasztorze może uzyskać pomoc w jego rozeznaniu.
  6. Pragniemy poinformować, że 11 listopada o godz. 10.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, podczas Mszy świętej z udziałem najwyższych władz państwowych, na czele  z prezydentem RP, nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii św. Rafała Kalinowskiego.
  7. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z remontem klasztoru oraz drogi dojazdowej.
  8. Informujemy, że w dniach od 24 października do 4 listopada księgarnia Karmelitana będzie  nieczynna z powodu inwentaryzacji (szkaplerze oraz Gość Niedzielny do nabycia przy furcie klasztornej).

W liturgii tego tygodnia obchodzimy:

  • w piątek, 28 października – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza