XXX Niedziela Zwykła – 29 X 2023

świeci ocd
  1. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przy furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W ich intencji przez cały miesiąc listopad będzie sprawowana Msza św. w niedzielę o godz. 6.00, w dzień powszedni o godz. 6.30 oraz modlitwa różańcowa z wyczytywaniem imion zmarłych o godz. 17.30.
  2. W środę, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Przypominamy, że ta uroczystość zobowiązuje nas do uczestnictwa we Mszy Świętej.
  3. W czwartek, 2 listopada, obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Dodatkowa Msza św. z procesją na przyklasztorny cmentarz o godz. 10.00.
  4. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki, jakie należy spełnić, to: nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, trwanie w stanie łaski uświęcającej oraz modlitwa w intencjach papieża.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej. W piątek składka będzie przeznaczona na misje. W  sobotę, po Mszy św. o godz. 6.30, zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  6. Zapraszamy w sobotę, 4 listopada, na pierwsze czuwanie Maryjne. Czuwanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 a zakończy apelem maryjnym o godz. 21.00.
  7. Punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień kończy dziś swoją działalność, wznowi ją w przyszłym roku po świętach Wielkanocnych.
  8. Komunikat Policji w Krzeszowicach: W ostatnim czasie na terenie naszej gminy uaktywnili się oszuści, działający metodami „na wypadek”, „na wnuczka”, czy „na policjanta”. Pokrzywdzonymi zawsze są osoby starsze, które często dają się nabrać, tracąc oszczędności swojego życia. Policja apeluje o zachowanie rozsądku i ostrożności w kontaktach z osobami obcymi, szczególnie takimi, które namawiają nas do wypłacenia i przekazania pieniędzy. Podkreślamy, aby o wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformować Policję dzwoniąc na nr 112.
  9. Życzymy Wam, Siostry i Bracia, błogosławionej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia.
  10. Matce Bożej Szkaplerznej powierzmy nas samych, naszą Ojczyznę, nasze rodziny i bliskich, chorych i cierpiących, módlmy się też o pokój na całym świecie: Pod Twoją obronę…