XXVIII Niedziela Zwykła – 11 X 2020

1.Serdecznie zapraszamy dzisiaj na Różaniec o godz. 16.30.

2. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7 do 16.

3. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na Różaniec Święty, który w naszym kościele ma miejsce przez cały miesiąc październik o godz. 16.30, bezpośrednio przed wieczorną Mszą świętą. Tych, którym obowiązki nie pozwolą przyjść do kościoła, zachęcamy do modlitwy różańcowej w domu.

4. Apel maryjny w miesiącu październiku ma miejsce po wieczornej Mszy świętej.

5. Serdecznie zapraszamy za tydzień, w III niedzielę miesiąca, na nabożeństwo szkaplerzno-różańcowe. Rozpoczęcie o godz. 16.00.

6. Także w najbliższą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.00, będzie posługiwała diakonia muzyczna „Mariam”.

7. W czwartek, 15 października, w naszym Zakonie przypada uroczystość św. Teresy od Jezusa. Zapraszamy na uroczystą Mszę święta o godz. 17.00.

8. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony wszystkim zmarłym. Na furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W ich intencji przez cały miesiąc będą ofiarowane Msze święte oraz modlitwa różańcowa.

9. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno-konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę, w godzinach od 10 do 13.

10. Przypominamy, że w związku z najnowszymi decyzjami rządu obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych: zachowanie dystansu społecznego (1,5m), oraz zasłanianie ust i nosa.

11. 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o nauczycielach i wychowawcach, szczególnie z naszej szkoły w Czernej.

12. W Liturgii tego tygodnia obchodzimy:

  • 15 października – uroczystość św. Teresy od Jezusa
  • 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego