XXXI Niedziela Zwykła – 05 XI 2023

  1. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali: w środę – wspomnienie św. Elżbiety od Trójcy Świętej, dziewicy; w czwartek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;- w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża; w sobotę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.
  2. Trwa listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przy furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W ich intencji przez cały miesiąc listopad będzie sprawowana Msza św. w niedzielę o godz. 6.00, w dzień powszedni o godz. 6.30 oraz modlitwa różańcowa z wyczytywaniem imion zmarłych o godz. 17.30.
  3. W najbliższa sobotę, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości, dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach za naszą Ojczyznę.
  4. W niedzielę 12 listopada, kazania wygłosi o. Rafał Myszkowski OCD, pracujący na Ukrainie, w niewielkiej miejscowości Gwozdawa. Po zakończeniu każdej Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę przeznaczoną na utrzymanie klasztoru, nowicjatu i parafii w czasie nadchodzącej zimy. Nasi bracia, tak jak wszyscy mieszkańcy Ukrainy przygotowują się do przetrwania zimy, uwzględniając przerwy w dostawie prądu spowodowane już dokonanym i nadal planowanym przez Rosję zniszczeniem infrastruktury energetycznej. Za każdą złożoną ofiarę nasi współbracia składają serdeczne „Bóg zapłać”.
  5. Komunikat Policji w Krzeszowicach: W ostatnim czasie na terenie naszej gminy uaktywnili się oszuści, działający metodami „na wypadek”, „na wnuczka”, czy „na policjanta”. Pokrzywdzonymi zawsze są osoby starsze, które często dają się nabrać, tracąc oszczędności swojego życia. Policja apeluje o zachowanie rozsądku i ostrożności w kontaktach z osobami obcymi, szczególnie takimi, które namawiają nas do wypłacenia i przekazania pieniędzy. Podkreślamy, aby o wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformować Policję dzwoniąc na nr 112.
  6. Życzymy Wam, Siostry i Bracia błogosławionej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia.
  7. Matce Bożej Szkaplerznej powierzmy nas samych, naszą Ojczyznę, nasze rodziny i bliskich, chorych i cierpiących, módlmy się też o pokój na całym świecie: Pod Twoją obronę…