XXXII Niedziela Zwykła – 12 XI 2023

  1.  W dzisiejszą niedzielę, kazania głosi o. Rafał Myszkowski, pracujący na Ukrainie, w niewielkiej miejscowości Gwozdawa. Po zakończeniu każdej Mszy świętej będzie można złożyć ofiarę do skarbony, przeznaczoną na utrzymanie klasztoru, nowicjatu i parafii w czasie nadchodzącej zimy. Nasi bracia, tak jak wszyscy mieszkańcy Ukrainy przygotowują się do przetrwania zimy, uwzględniając przerwy w dostawie prądu spowodowane już dokonanym i nadal planowanym przez Rosję zniszczeniem infrastruktury energetycznej. Za każdą złożoną ofiarę nasi współbracia składają serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. Trwa listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przy furcie klasztornej można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W ich intencji przez cały miesiąc listopad będzie sprawowana Msza św. w niedzielę o godz. 6.00, w dzień powszedni o godz. 6.30 oraz modlitwa różańcowa z wyczytywaniem imion zmarłych o godz. 17.30.
  3. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:  we wtorek – święto Wszystkich Świętych Zakonu Karmelitańskiego;  w środę – wspomnienie Wszystkich Zmarłych Zakonu Karmelitańskiego; a w piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
  4. Zapraszamy na Triduum ku czci św. Rafała Kalinowskiego od czwartku do soboty. W te dni Msza św. z kazaniem o godz. 18.00. Po Mszy św. Apel Maryjny.
  5. Życzymy Wam, Siostry i Bracia, błogosławionej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia.
  6. Matce Bożej Szkaplerznej powierzmy nas samych, naszą Ojczyznę, nasze rodziny oraz bliskich, chorych i cierpiących, módlmy się też o pokój na całym świecie: Pod Twoją obronę…