XXXIII Niedziela Zwykła – 19 XI 2023

  1. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00.
  2. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo szkaplerzne o godz. 16.00
  3. Trwa listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przy furcie klasztornej można jeszcze składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych. W ich intencji przez cały miesiąc listopad będzie sprawowana Msza św. w niedzielę o godz. 6.00, w dzień powszedni o godz. 6.30 oraz modlitwa różańcowa z wyczytywaniem imion zmarłych o godz. 17.30.
  4. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali: w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; we wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; w środę – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
  5. Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Czernej proszą dziś po Mszy Św. o godz. 9.00, 11.00 i 13.00 o wsparcie zbiórki przed kościołem na rzecz podopiecznych Fundacji Krwinka, w ramach akcji „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”.  Zebrane środki zostaną przekazane na zakup prezentów mikołajowych dla dzieci z chorobami onkologicznymi i hematologicznymi będącymi pacjentami Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
  6. Życzymy Wam, Siostry i Bracia, błogosławionej niedzieli i pełnego pokoju nowego tygodnia. Wszystkim solenizantom nowego tygodnia serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.